HISTORIE-OLD

Historie klubu

V Horní Lukavici se hraje nepřetržitě hokej od roku 1939. U zrodu zdejšího hokeje stál Karel Benedikt a společně s Josefem Milotou st. a Josefem Bekem st. patřili k hlavním tahounům lukavického hokeje.

h12b.jpg

Až do začátku devadesátých let hráli nejen muži, ale dorostenci i žáci na otevřeném hřišti s přírodním ledem, který si připravovali samotní hráči a funkcionáři. „První dresy žluté barvy, včetně výstroje byly zakoupeny v roce 1939 v Plzni a zápasy se hrály na ledové ploše s mantinely ze shrabaného sněhu. Až později se stavěly z vypůjčených bočnic z vozů místních zemědělců, které se však musely pečlivě popsat, aby se vrátily tomu, komu patří,“ čteme z kroniky, kterou vedl Josef Milota st. Mezi novými mantinely, které zhotovil pro zdejší hokejisty v roce 1943 Josef Bajml, porazili domácí hokejisté sousední mužstvo z Dolní Lukavice vysoko 8:2. Největšího úspěchu dosáhli dorostenci Horní Lukavice, kteří v sezoně 1948 – 1949 vyhráli titul přeborníka kraje a v Olomouci na přeboru republiky skončili na čtvrtém místě.

h9b.jpg

Zdroj: http://plzensky.denik.cz/zpravy_region/v-lukavici-hraji-hokej-jednasedmdesat-let20100226.html    Od roku 2002 hraje mužstvo Horní Lukavice, složené většinou z domácích hráčů a z okolních obcí, Plzeňskou krajskou soutěž - sk. A.